۱۵ ایده جذاب برای کاشی آشپزخانه

ایده کاشی آشپزخانه | دیوار آشپزخانه | کاشی مدرن

ایده های جذاب برای کاشی آشپزخانه به شما کمک می کند آشپزخانه ای شیک و مدرن با دیواری جذاب داشته باشید. در این مطلب ۱۵ ایده کاشی آشپزخانه مدرن را بررسی کرده ایم.

پوشش چوبی روی دیوار آشپزخانه

پوشش چوبی روی دیوار آشپزخانه

در این آشپزخانه شیک و جذاب، نمای چوبی سرتاسر فضای دیوار اتاق را از کف تا سقف پوشانده است. کابینت های چوبی که به عنوان یک پوشش سراسری به شمار می روند، روبروی کاشی هایی نصب شده اند که طرحی ساده داشته و ترکیب ایده آلی را با عنصر چوب ایجاد می کند. در این نمونه از کاشی ها به عنوان یک پس زمینه بی اهمیت استفاده شده و صاحب خانه تصمیم گرفته کابینت های چوبی را در قسمت جلویی به کار بگیرد.
کاشی سفید آجری

کاشی سفید آجری

در این آشپزخانه  کابینت های فیروزه ای را مشاهده می کنید که در کنار پس زمینه سبز رنگ نمای جالبی را ایجاد کرده اند. اگر به ترکیب رنگی این آشپزخانه نگاهی بیاندازید، خواهید دید بهترین رنگی که برای کاشی های روی دیوار می توان استفاده نمود، رنگ سفید است. گلدان های سبز در پس زمینه سبز و کابینت های آبی فیروزه ای به وسیله کاشی های سفید رنگ از یکدیگر جدا شده است.

کاشی آشپزخانه مدرن

دیوارهای سفید در کنار کابینت قهوه ای

دیوارهای سفید در کنار کابینت قهوه ای – ایده کاشی آشپزخانه
در این آشپزخانه که توسط ETC.etera طراحی شده است، کف پوشی از جنس بتون خاکی، کابینت های سیاه و سفید، یک میز جزیره چوبی قهوه ای در وسط و یک صندلی قرمز رنگ دیده می شود. ترکیب این رنگ ها احساس انسجام و وحدت میان عناصر آشپزخانه ایجاد کرده و کاشی های سفید براق روی دیوار این انسجام و زیبایی را به حداکثر رسانده است. شما می توانید از این نوع کاشی در خانه هایی با دکوراسیون ایرانی استفاده نمایید.

الگوی روشن در آشپزخانه

الگوی روشن در آشپزخانه – کاشی آشپزخانه مدرن
اگر به دنبال ایجاد تغییر و تحولات در خانه تان هستید، بهتر است اول از همه از کاشی های روی دیوار شروع کنید. این آشپزخانه که توسط جانیس نیکولای طراحی شده است، دارای یک میز جزیره بزرگ به رنگ سفید و قهوه ای و تعدادی کابینت یکدست سفید است. رنگ های خنثی و ترکیب پذیر مثل سفید و قهوه ای اصلی ترین عناصر رنگی این محیط را تشکیل می دهند و به همین دلیل، طراح دکوراسیون تصمیم گرفته است روی دیوارها از کاشی هایی با طرح مورب سفید استفاده نماید.

ایده کاشی آشپزخانه سراسری

ایده کاشی آشپزخانه سراسری
کاشی های این آشپزخانه به شکلی هستند که از کف تا سقف ادامه پیدا کرده اند. به جرئت می توان گفت اصلی ترین عنصر این آشپزخانه کاشی های آن است که در تمام نقاط دیده می شود. همچنین وجود کابینت های سفید کمک می کند جلوه زننده کاشی ها که به این شکل در همه جا نصب شده اند کمتر آزار دهنده باشد. محیط دنج و وجود کف پوش چوبی قهوه ای فضایی شیک و کارآمد را برای این محیط به ارمغان آورده است.

ترکیب رنگ سفید و سبز در آشپزخانه

ترکیب رنگ سفید و سبز در آشپزخانه
ترکیب دو رنگی که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، در بسیاری از موارد باعث ایجاد حس خوب و متفاوتی در آشپزخانه می شود که می تواند فضای شادابی را برای شما به همراه داشته باشد. طراح خوش ذوق این آشپزخانه، هنگامی که از کابینت های سیاه رنگ و دلگیر استفاده نمود به این فکر افتاد که چگونه احساس شادابی را به آشپزخانه بازگرداند و به همین علت تصمیم گرفت کاشی های سفید و سبز را با طرح آجر ساده روی دیوار نصب نماید.

کاشی هایی با رگه خاکستری

کاشی هایی با رگه خاکستری
وجود رگه های خاکستری روی دیوار این آشپزخانه، نمای بسیار جالبی را در میان کاشی های سفید رنگ ایجاد کرده است. اگر دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که کاشی های این آشپزخانه به طور کامل سفید نبوده و لکه و نقطه های ریزی روی آن وجود دارد. این عدم براق بودن و همچنین رگه های خاکستری میان آن ها، نکته مثبت و حاثز اهمیت دیوار آشپزخانه است.

گروت خود را روشن کنید

گروت خود را روشن کنید
نظرتان راجع به یک دیوار دریایی چیست؟ دیوار دریایی دیواری است که روی آن از رنگ های آبی و نیلی استفاده شده باشد. همان طور که در تصویر بالا می بینید، این آشپزخانه با تم دریایی طراحی شده و در آن از کابینت های آبی رنگ در کنار کاشی های براق آبی بهره گرفته شده است. شما هم می توانید در صورتی که علاقه به رنگ آبی دارید این دکوراسیون را الگو قرار داده و آشپزخانه ای همانند این نمونه ایجاد نمایید.

ایده دیوار آشپزخانه مدرن

الهام گیری از طرح سنگ طبیعی

الهام گیری از طرح سنگ طبیعی
اگر عاشق ظاهر سنگ مرمر و سایر سنگهای طبیعی هستید و بودجه کافی برای استفاده از این نوع سنگ ها را روی دیوار ندارید، می توانید از کاشی هایی استفاده کنید که طرح مرمر و سنگ های طبیعی روی آن نقش بسته است. برای مثال در این آشپزخانه، کاشی هایی را مشاهده می کنید که در نگاه اول به نظر مرمر می آیند اما در واقع اینگونه نیست و تنها از طرح مرمر روی آن ها استفاده شده است.

کاشی آشپزخانه مدرن در ۲ طرح

کاشی آشپزخانه مدرن در ۲ طرح
گاهی اوقات قصد ایجاد نمایی جذاب در آشپزخانه را داشته اما نه فضای کافی و نه بودجه کافی برای خرید وسایل لوکس را دارید. در این هنگام باید از استراتژی استفاده از رنگ ها و طرح های جذاب استفاده نمایید. برای مثال، در این آشپزخانه می بینید که کاشی های روی دیوار در دو نوع آجری ساده و طرح دار مربعی انتخاب شده اند تا در کنار کابینت های آبی رنگ و قفسه های دیواری، محیط کوچک آشپزخانه را به فضایی دلباز تبدیل نمایند.

یک رنگ سرگرم کننده را امتحان کنید

یک رنگ سرگرم کننده را امتحان کنید – کاشی آشپزخانه مدرن
تغییر رنگ عناصر آشپزخانه به ایجاد روحی تازه و جذاب در آشپزخانه کمک می کند. در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه که توسط Regan Baker طراحی شده است، خبری از رنگ های پرانرژی و پررنگ نیست و در عوض از رنگ های آرام و شیک استفاده شده است. روی دیوارها، کاشی های براقی با رنگ سبز فسفری کمرنگ وجود دارد که در کنار میز جزیره ای که آن هم از رنگ قهوه کمرنگ بهره می برد، باعث ایجاد نمایی آرامش بخش و به دور از شلوغی شده است. این نمونه، نمونه یک آشپزخانه شاد با وجود رنگ های شاداب، تسکین دهنده و آرامش بخش است.

کاشی های سفید براق

کاشی های سفید براق
عده ای از افراد با پدیده براق بودن رابطه خوبی نداشته و از هر چیزی که براق است دوری می کنند. این آشپزخانه، دارای کابینت هایی است که با رنگ سفید و طرح سلطنتی، نمایی لاکچری به آشپزخانه بخشیده است بنابراین باید روی دیوارها منتظر یک ایده کاشی آشپزخانه جذاب و لوکس باشیم تا هارمونی بین اجزا حفظ شود. دیوارهای براق سفید رنگ که از دور درخشان هستند، بهترین انتخاب برای آشپزخانه هایی است که نور در آن ها به خوبی جریان دارد. چراکه با هربار برخورد نور به این کاشی ها، درخششی پیدا می کنند که می تواند دکور آشپزخانه تان را جذاب تر از همیشه کند. شایان ذکر است کاشی های براق روی دیوار در این آشپزخانه متناسب با سنگ مرمر درخشان روی میز جزیره و میزهای جانبی روی کابینت ها می باشد.

مخفی کردن لوازم خانگی

تا بحال به فکر استفاده از ایده کاشی آشپزخانه خلاقانه به کمک طرح های مختلف روی دیوار افتاده اید؟ در این نمونه می بینید که طراح خوش ذوق دکوراسیون این آشپزخانه مدرن از طرح کاشی ها برای پوشاندن هود استفاده کرده است. شما هم می توانید با همین روش وسایل دیگری را پوشانده و باعث حیرت بازدیدکنندگان از آشپزخانه تان شوید.

دیوار ساده آشپزخانه

دیوار ساده آشپزخانه – ایده کاشی آشپزخانه
هیچ چیز به اندازه سادگی زیبا و جذاب نیست. طرح ساده روی دیوارهای این آشپزخانه که با پوشش سطح کف آن ارتباط دارند، بهترین انتخاب ممکن برای کاشی های روی دیوار است. اگر از شلوغی و هیاهو در محیط خوشتان نمی آید و به دنبال آرامش و سادگی هستید، کاشی های کمی روی دیوار استفاده کرده و مثل این نمونه از یک یا چند قاب عکس برای روح بخشیدن به دیوارها استفاده نمایید.

کاشی های تیره براق

کاشی های تیره براق
استفاده از رنگ های جسورانه و سخت مثل سیاه روی دیوارها ریسک بزرگی است. دکوراسیون شما باید به قدری جذاب و تکمیل باشد که دیوارهای سیاه نمای آن را خراب نکند. در این آشپزخانه که توسط کاترین کوونگ طراحی شده است، کابینت های قهوه ای در کنار دیوارهای طرح آجر براق با رنگ مشکی قرار داده شده که نمایی خاص و منحصر به فرد به این آشپزخانه بخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.