محوطه سازی

نکات اجرایی محوطه سازی

در ساخت ویلا باید دو مورد را تاکید کرد، یکی نمای خارجی ویلا است و دیگری طراحی داخلی ویلا است. طراحی محوطه سازی بیرونی ویلا بسیار حائز اهمیت بوده و باعث می شود که ویلا هم از نظر مادی و هم از نظر جذابیت موجب سود باشد.

محوطه سازی ویلا به موارد متعددی تقسیم می شود و هر یک از این نماها در جایگاه خود بسیار مهم می باشند. نما های ویلا بستگی به انواع سبک داشته که نمای ویلا دوبلکس و تریبلکس مخاطب های بسیاری دارد.

نمای ورودی ویلا بسیار مهم می باشد در واقع ورودی ویلا به گونه ایی، شروع داستان است و باید شروعی مناسب را برای ویلا در نظر گرفت.

ما در این مقاله از ایملک سعی برآن داریم تا شما را با این موارد آشنا نماییم و نمای دلپذیری برای ویلای خود در نظر بگیرید. با اتمام مقاله می توانید نظر خود را راجع به این متن و سایت برای ایمیل ارسال نمایید.

عناصر محوطه سازی

سبک های ویلا و انواع طراحی ها بستگی به نوع منطقه و سلیقه افراد خواهد داشت. اما با توجه به اینکه ساوجبلاغ، بهترین مناطق در کرج است باید در نظر داشت که شما می توانید از طرح های بسیاری برای ورودی ویلا استفاده نمایید. یکی از دلایل زیبا سازی محوطه حیاط ویلا به این خاطر است که ساکنین بیشترین لذت را در فصل های بهار و تابستان در طبیعت داشته باشند. با استفاده از برخی راهکار ها می توان به گونه ایی زیبا سازی کرد که طبیعت را در داخل منزل خود ایجاد نمایید.

ورودی ویلا

همانطور که گفته شد ورودی هر ویلا شروع داستان آن ویلا می باشد. پس چه بهتر که بتوانید ویلا را به گونه ایی طراحی کنید که نه تنها ظاهری زیبا بلکه قسمتی از طبیعت باشد. برای اینکار تنها نیاز است که تغییراتی را در حیاط و محوطه ایجاد کنید. گاها این تغییرات، یا افزودن و یا کاستن برخی از موارد می باشد. حتی با اضافه کردن استخر و برخی موارد از این قبیل ویلای خود را زیبا کرده ایید.

انواع ورودی ویلا

استفاده از فضای سبز برای محوطه سازی ویلا

استفاده از فضای سبز برای زیبا سازی از دیر باز تاکنون میان مردم رایج بوده است. و می توان با قاطعیت بیان کرد که یکی پرکابرد ترین و زیبا ترین طراحی های محوطه، فضا سازی سبز است. شما می توانید با استفاده از گل های رنگارنگ و درخت های میوه و سبز سر به آسمان کشیده جلوه بسیار زیبایی را ایجاد نمایید. در این مورد طراحی گل و گیاه نقش بسزایی در زیبایی ویلا دارد. علاوه بر گل و گیاه تزئین محل رفت و آمد با این موارد می تواند محیطی سرسبز و آرامش بخش بوجود بیاورد.

استفاده از فضای سبز برای محوطه سازی ویلا

استفاده از استخر برای محوطه سازی و زیبایی ویلا

طراحی استخر در محوطه ویلا همیشه موجب زیبایی بوده است. استفاده از استخر نه تنها باعث می شود که ویلا جلوه ایی زیبا داشته باشد بلکه موجب شده تا ویلا از نظر مادی ارزش زیادی پیدا کند. همینطور استخر موردی است که افراد و ساکنین ویلا می توانند اوقات خوبی را با آن سپری نمایند.

استفاده از استخر برای محوطه سازی و زیبایی ویلا

استفاده از آلاچیق برای محوطه سازی و زیبایی ویلا

آلاچیق از مواردی است که همیشه در ساخت ویلا حضور داشته و یکی از عوامل اجباری به حساب می آید. این سازه در گوشه باغ و حیاط ساخته می شود تا جلوه عمیقی از محوطه را در بر داشته باشد. با استفاده آلاچیق و انواع بخصوص آن می توانید لحظات بسیار شادی را سپری کنید. علاوه بر آن سبک های بی نظیر آلاچیق بسیار جلوه خوبی را برای ویلا به ارمغان می آورند.

استفاده از آلاچیق برای محوطه سازی و زیبایی ویلا

استفاده از نور پردازی در محوطه سازی و زیبایی ویلا

روشن شدن باعث شده تا زیبایی باغ و سبزه های درون آن چندین برابر شود. این موردی است که امروزه در ساخت و ساز ویلا و محوطه سازی آن رواج یافته است. نورپردازی کمک شایانی به زیباتر دیده شدن تمام محوطه می کند. با این کار شما در فصل تابستان و بهار می توانید اوقات بیشتر و لذت بخش تری را در در محوطه ویلا و باغ خود تجربه نمایید. می توانید از این نور ها در دیواره استخر و ستون ها ساختمان استفاده کنید. انعکاس نور در آب موجب زیبایی بی نظیر و رؤیایی در محیط ویلا خواهد شد.

استفاده از نور پردازی در محوطه سازی و زیبایی ویلا

استفاده از آبنمای زیبا در محوطه سازی ویلا

این نوع به مانند استخر در ساخت و ساز گشترش نیافته است و معمولا در ویلا به سبک های مدرن و فوق مدرن استفاده می شود. از آبنما می توان هم در محیط خارج از ویلا و هم در طراحی داخلی آن استفاده کرد. این مورد بسیار زیبا و دلنشین می باشد، در کنار درختان و چمن ها اطرافتان استفاده از آبنما که ویژگی هایی از قبیل صدا، بافت، جریان آب را دارد، موجب می شود که محیطی طبیعی و زیبا بوجود بیاورد. آب هم به مانند سایر المان های موجود در فضای سبز دارای ویژگی های خاص خود می باشد.

استفاده از آبنمای زیبا در محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا با استفاده از گودال های آتش

چاله های آتش به گونه ایی طراحی شده که در محیط باز از گاز استفاده می کنند. به این صورت که در زیر شیشه های آتشین لوله گاز وجود دارد و شعله های آتش از این لوله ها نشات می گیرد. اطراف این گودال جای نشیمن وجود داشته و با ایجاد حرارت و نور توسط گودال می توان لحظات شادی را در آن سپری کرد.

محوطه سازی ویلا با استفاده از گودال های آتش

محوطه سازی ویلا با استفاده از سنگ فرش

استفاده از سنگ فرش در آراستن حیاط ویلا در ساخت و ساز امروزه رواج یافته است. با استفاده از سنگر فرش ها می توانید مسیری برای رفت آمد ایجاد کنید که از دل طبیعت محطه می گذرد. این راه گذر موجب زیبایی چند برابر ویلا خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *